Avara on me

Tiimi täynnä kiinteistöalan huippuammattilaisia.

Kaikki lähtee ihmisistä

Avara on vahvasti kasvava ja kehittyvä asuinkiinteistösijoittamisen asiantuntija. Työskentelemme innostavassa ja avoimessa ilmapiirissä, jota kuvaa ammattitaito, yhteistyö, yrittäjähenkisyys ja vastuunotto. Työyhteisössämme yhdenvertaisuus, yhdessä tekeminen, vastuullisuus ja eettiset toimintatavat ovat osa jokaisen arkipäivää.

Toimintaympäristön nopeat muutokset yhdistettynä Avaran uudistumiseen ja strategisiin kasvutavoitteisiin tarjoavat erinomaisia mahdollisuuksia itsensä kehittämiseen sekä avaavat myös täysin uusia uramahdollisuuksia Avarassa.

Valmentava, yksilöllinen johtaminen ja työntekijöiden itseohjautuvuuden tukeminen antavat vastuuta yksilölle, vahvistavat työn merkitystä ja lisäävät tehokkuutta ja asiakaslähtöisyyttä. Avaralla on tiivis ja yhteisöllinen työyhteisö, jossa tieto kulkee helposti ja jossa sekä esihenkilöt että tiimiläiset ovat aina lähellä.

Avaran arvot

Avara-Vastuullinen-tekeminen
Vastuullista tekemistä
Avara-Edellakavijan-Asenne
Edelläkävijän asenteella
Avara-Asiakkaan-Kuuntelu
Asiakasta kuunnellen

Avaran vastuuhenkilöt

people-mika-savolainen
Mika Savolainen

CEO, Partner
mika.savolainen@avara.fi

people-harri-retkin
Harri Retkin

CIO and CFO, Partner
harri.retkin@avara.fi

people-tuomas-rantsi
Tuomas Rantsi

COO and CDO, Partner
tuomas.rantsi@avara.fi

arttu-ekqvist
Arttu Ekqvist

CEO, Avara Rahastot Ltd.
arttu.ekqvist@avara.fi

people-emmi-tiainen
Emmi Tiainen

Management Assistant
emmi.tiainen@avara.fi

people-christoffer-wiklund
Christoffer Wiklund

Finance Manager
christoffer.wiklund@avara.fi

janne_eklof_avaraoy
Janne Eklöf

Portfolio Manager
janne.eklof@avara.fi

avara-leena
Leena Häkkänen

Leasing Manager
leena.hakkanen@avara.fi

people-hanna-smedjebacka
Hanna Smedjebacka

Senior Development Manager
hanna.smedjebacka@avara.fi

people-viveca-seppanen
Viveca Seppänen

Senior Asset Manager
viveca.seppanen@avara.fi

people-juha-talkkari
Juha Talkkari

Asset Manager
juha.talkkari@avara.fi

people-ted-weckman
Ted Weckman

Asset Manager, Building Technology
ted.weckman@avara.fi

people-antti-ropponen
Antti Ropponen

Project Development Manager
antti.ropponen@avara.fi

people-mika-toikka
Mika Toikka

Construction Manager
mika.toikka@avara.fi

jukka-niskanen
Jukka Niskanen

Construction Manager
jukka.niskanen@avara.fi

people-richard-malm
Richard Malm

Risk & Compliance Manager,
Avara Rahastot Ltd.

richard.malm@avara.fi

people-teemu-putkinen
Teemu Putkinen

Portfolio Manager,
Avara Rahastot Ltd.

teemu.putkinen@avara.fi

Avara työpaikkana

Avara on Suomen johtava asuinkiinteistösijoittamisen ja asumisen vastuullinen ammattilainen. Toimimme strategisena kumppanina niin kotimaisille kuin ulkomaisille asuinkiinteistösijoittajille.

Panostamme vahvasti kiinteistökehitykseen, liiketoiminnan kehittämiseen ja pyrimme uudistamaan kokonaisvaltaisen asiakaskokemuksen digitalisuuden hengessä.

Avara-Vastuullisuus-Vuokra-asunnot-Oulu

Tarjoamme sinulle mielenkiintoisen työpaikan kiinteistöliiketoiminnan johtavassa yrityksessä. Yrityksemme työkulttuuri on innostava ja kasvamme nopealla vauhdilla. Avaralla työtyytyväisyyden tulokset ovat erinomaiset sekä yhteishenki on loistava.

Alansa huippuammattilaisista koostuva tiimi tarjoaa tuen, jonka avulla voit laajentaa osaamistasi ja kokemustasi. Lisäksi tarjoamme alalla normaalia laajemmat työsuhde-edut mm. työmatkaedun, hammashoidon ja laajan työterveyden sekä kilpailukykyisen palkan ja vuosibonukset. Tule osaksi kasvavaa yritystämme!

Jätä avoin hakemus

Kasvamme kovaa vauhtia ja uusia rekrytointeja saattaa aueta jo ensi viikolla, joten voit myös jättää avoimen hakemuksen alla olevan lomakkeen kautta ja olemme sinuun yhteydessä uusien rekrytointien ollessa ajankohtaisia. Muistathan lisätä motivaatiokirjeeseesi myös palkkatoiveesi.